Právě naskladněnoprozkoumejte nové kousky, které k nám právě dorazily.

Inspirujte se: 3 nadčasové bundy, se kterými přivítáte nejen letošní teplé počasí

Deni HarmannovaPrvní jarní den za námi, dny čím dál delší a noci kratší, je čas proměnit svůj zimní šatník v jarní! Co do něj neodmyslitelně patří, jsou bundičky. Uvažujete, že si nějakou pořídíte a chcete sáhnout po takové, co za rok nebude úplně „out“? Anebo byste chtěli zjistit, zda tu, kterou už v šatníku máte, můžete směle vytáhnout i letos a být za hvězdu? Existují nadčasové klasiky, které z módy jen tak nevyjdou…

 

 

Džínové bundy

Kdo by neznal denim. Tato pevná trvanlivá bavlněná tkanina, ze které jsou šity džínové oděvy, je dnes součástí snad každého šatníku. Věděli jste, že její vznik se pojí s cílem vytvořit co nejodolnější pracovní oděv? V 19. století se s ním na trhu v USA objevil Levi Strauss, v 1. polovině 20. století se tento materiál dostal i do Evropy a ve 2. polovině 20. století se z něj už šily nejen kalhoty, nýbrž i sukně, košile či bundy.

 

Džínové bundy jsou nestárnoucí klasikou. V různých provedeních se s nimi na ulicích setkáváme již roky. Není divu, nikdo jim nemůže upřít jejich skvělý vzhled a praktičnost. A na jaro jsou jako stvořené.

 

džínová bunda

 

Bombery

Dnes velmi populární bombery mají své kořeny v 1. světové válce. Během ní byl vznesen požadavek vytvořit pro letce oděv, který by je ochránil před nepřízními podmínkami, které panují ve vzduchu, kde tito příslušníci armády trávili většinu času. Než však tento kousek dosáhl své dnešní podoby, uběhlo mnoho let a prošel značnou proměnou. Na pulty běžných obchodních řetězců se dostal až ve 21. století.

 

Původním účelem bomberů bylo především zahřát a takto mohou posloužit i dnes, proto se skvěle hodí do jarních měsíců. Tomu, jak moc to od nich budete vyžadovat, přizpůsobte svůj výběr, stejně tak jako si vyberte barvu či vzor, který je vašemu srdci nejbližší.

 

  • Jestliže voláte po jednoduchosti, poohlédněte se u Pimkie. Kromě černé a khaki klasiky nabízejí také cihlovou a petrolejovou. bomber bunda
  • Nebojíte se výrazných vzorů? Pak by se vám mohla zalíbit tato černobílá bundička, ve které vás jistě nikdo nepřehlédne.
  • Vzory s listy nejsou trendem, který by se objevil teprve letos, jistě ho dobře znáte. Už jste jej někdy viděli na bomberu?
  • S květovanými vzory vždy jako by se na jaře roztrhl pytel. Zkuste s nimi zabodovat i vy v bomberu od Guess.
  • V jednoduchosti je krása. Mango ji nabízí bomber ve spojení s šedou barvou a saténovým provedením.

saténový bomber

 

Kožené bundy

Historie kožených bund sahá tak daleko, že v dobách, kdy se začaly vyrábět, lidé ještě věřili, že schopnosti zvířete, ze kterého jsou, se mohou přenést na jejich nositele. Za válek ve 20. století si tento materiál oblíbili letci, později ve stejném století se staly symbolem motorkářů a rockerů.

 

Jisté rebelství z kožených, popřípadě koženkových, bundiček čiší dodnes. To si zamiloval nejeden módní nadšenec vyžívající se v nekonečných možnostech kombinování. Kožená bundička je základem každého dobře poskládaného šatníku.

 

kožený křivák

 

 

Už je váš šatník připraven na jaro? Které z nestárnoucích klasik dáváte přednost?

 

Deni - Blogger | Editor | Student | Lifelover: „Give a girl the right shoes and she can conquer the world.“

Zpět do obchodu