Právě naskladněnoprozkoumejte nové kousky, které k nám právě dorazily.

Jak vybrat dámské sluneční brýle? Pilotky, kočičí nebo snad hranaté?

Sluneční brýle nejsou pouze praktická záležitost. Správně vybrané sluneční brýle dokáží celý outfit pozvednout. Při výběru si určitě dávejte pozor, aby ladily s vaším šatníkem. A nebo se naopak chcete vyřádit?

Nosíte obyčejné černé outfity? Co zkusit křiklavě barevné brýle? Nebo se vám více líbí brýle s různými vzory? Možná milujete zajímavé a neokoukané tvary… Nezáleží, jaký je váš styl. Nejdůležitější je, aby byly brýle kvalitní, chránily váš zrak a zároveň vás bavily. Móda má být zábavná, tak se nebojte být svá.

Kvalitní skla jsou základ

Levné sluneční brýle mají často nevýhodu v tom, že jejich skla nedokáží správně filtrovat UV záření. Oči jsou opravdu citlivé, proto si svůj zrak chraňte, co to jde. Na první pohled to nemusí být patrné, ale některé brýle jsou celoplastové, takže i jejich “skla” jsou vlastně z barevného plastu, který sice pomůže, aby se do oka nedostalo tolik světla, ale to je tak vše. Pokud budete své oči dlouhodobě vystavovat slunečním paprskům, může to dopadnout špatně.

 

Čtěte prodejní popisky, ptejte se prodejců a hledejte relevantní informace. Nejlepší volbou jsou polarizační sluneční brýle. Zkuste např. sluneční brýle Polaroid, které si zakládají na kvalitě zpracování celé konstrukce a hlavně skel, která jsou polarizovaná. Máte špatný zrak? Pořiďte si dioptrické sluneční brýle, které jsou opravdu hodně praktické.

Mám brýle vybírat  podle tvaru obličeje?

Přijde vám tento způsob výběru zastaralý? Možná je, možná není. Část lidí na něj nedá dopustit. Jednoduché pravidlo - pokud chcete dodat kulatému obličeji hrany, vybírejte hranaté obroučky. A naopak. Máte obličej moc hranatý? Pořiďte brýle, které jsou spíše kulaté. A například krátký obličej bude nejlépe vypadat s brýlemi protáhlými do kočičího tvaru.

 

My si myslíme, že se brýle mají vybírat podle osobního vkusu. To je nejdůležitější! Proč nosit brýle, které vám “sedí”, ale na druhou stranu se vám vůbec nelíbí? Hlavní je, abyste pohled na sebe milovala! Vždy se řiďte svým vkusem a stylem. 

 

Při výběru si všímejte, jestli nejsou brýle příliš úzké nebo široké. Ani jedno obličeji příliš nesluší. Roztahují se nožičky nebezpečně do stran? Vyměňte brýle za nějaké širší. Po delším nošení úzkých brýlí vás může začít bolet hlava.

Kulaté sluneční brýle

Zbožňujete kulaté brýle? Tomu rozumíme, dokáží totiž bleskurychle zjemnit drsnější hrany obličeje. Nelíbí se vám vaše výrazná brada nebo ostře řezaná čelist? V tom případě jsou kulaté brýle skvělou volbou. 

Kulaté sluneční brýle

Inspirujte se

 1. Sluneční brýle Chloé CE717S Gradient
 2. Dámské sluneční brýle Chloé ce122s
 3. Zelené oválné sluneční brýle Valentino
 4. Sluneční brýle Liu Jo LJ676S
 5. Dámské sluneční brýle Chloé ce717s
 6. Kulaté červené sluneční brýle Calvin Klein

Hranaté sluneční brýle

Tyto brýle sklízí úspěch hlavně u celebrit, které jsou nenalíčené a nechtějí, aby je někdo poznal. Dokáží skrýt hodně z obličeje, takže pokud zrovna nemáte náladu na “small talk”, sáhněte po brýlích s hranatými obroučkami. Nositelce dodávají na serióznosti, což se někdy opravdu hodí. Skvělá volba po prohýřené noci.

hranaté sluneční brýle

Inspirujte se

 1. Dámské sluneční brýle Marc Jacobs marc111/s
 2. Sluneční brýle Fendi FF 0076/F/S
 3. Sluneční brýle Fendi FF 0107/F/S
 4. Dámské sluneční brýle ROXY

Oválné sluneční brýle

Oválné brýle jsou o něco užší kulaté brýle. Pokud chcete ukázat obočí, jsou pro vás ideální volbou. Velmi variabilní tvar, který se hodí k různým obličejům a stylům oblečení.

oválné sluneční brýle

Inspirujte se

 1. Sluneční brýle Fendi FF0032/F/S
 2. Sluneční brýle Liu Jo LJ627S
 3. Dámské sluneční brýle Marc Jacobs marc111/s

Wayfarer brýle

Tyto brýle sluší každému. Ženám, mužům i dětem. Stejně tak se hodí ke všem typům obličeje, takže se nemusíte bát jedny “wayfarerky” pořídit. Jsou hravé, ale zároveň elegantní. Není problém je nosit u moře, do práce nebo na rande. Jejich možnosti jsou nekonečné. Vybírat můžete z klasických černých i z barevných, které budou dominantou celého outfitu. Tento tvar proslavily sluneční brýle ray ban.

wayfarer sluneční brýle

Inspirujte se

 1. Sluneční brýle se zlatým prvkem Lacoste
 2. Žíhané sluneční brýle Calvin Klein
 3. Zeleno-hnědé sluneční brýle Karl Lagerfeld

Pilotky

Pilotky vedou! Lidé po celém světě je bezmezně milují. Proč? Vyzařuje z nich divokost a neobyčejnost. Jejich nositel díky nim působí velmi zajímavě. Opět sluší skoro každé tváři, proto neuděláte chybu, pokud pilotky budete mít ve své kolekci i vy.

sluneční brýle pilotky

Inspirujte se

 1. Zelené sluneční brýle MARC JACOBS marc38/s
 2. Černé sluneční brýle MARC JACOBS marc38/s
 3. Dámské sluneční brýle Marc Jacobs mj613/s
 4. Dámské sluneční brýle Chloé CE118S

Kočičí brýle

Kočičí tvar brýlí získal jemnost z kulatých brýlí, a přesto zvýrazní tvář stejně jako to dokážou hranaté brýle. Obličej díky tomu získá na větší přitažlivosti. Dávejte pozor, aby vám kočičí brýle dokonale padly! Pokud vám budou malé, mohou působit moc dětsky, což určitě nechcete.

kočičí sluneční brýle

Inspirujte se

 1. Dámské sluneční brýle Marc Jacobs marc128/s
 2. Sluneční brýle Balmain BL2112C C01
 3. Sluneční brýle Fendi FF 0188/F/S
 4. Sluneční brýle Fendi FF0142/F/S

Netradiční sluneční brýle

Jak už jsme psali, s brýlemi si můžete užít spoustu fashion zábavy. Barevné, flekaté nebo různě tvarované brýle jsou skvělým prvkem, jak ozvláštnit váš outfit. V tomto roce si místo na výsluní našly sluneční brýle guess, které jsou vše, jen ne nudné. Inspirujte se a vystupte ze své komfortní zóny.

netradiční sluneční brýle

Inspirujte se

 1. Dámské sluneční brýle Marc Jacobs marc104/s
 2. Sluneční brýle Fendi FF 0247/S
 3. Sluneční brýle s vlnkami Fendi FF 0215/S
 4. Dámské sluneční brýle Marc Jacobs marc102/s
 5. Růžové sluneční brýle Chloé CE688S
 6. Dámské sluneční brýle Marc Jacobs marc1/s

 originální sluneční brýle

Zpět do obchodu