Právě naskladněnoprozkoumejte nové kousky, které k nám právě dorazily.

Hvězdou každého Skype meetingu? Máme pro vás 3 tipy, jak na to

Žijeme v době koronavirové, což pro velkou část populace znamená přesun z kanceláří do pohodlí našich domovů a i přes ukončení nouzového stavu můžeme očekávat změny v přístupu k práci z domova. Což o to, notebook se dá konec konců otevřít kdekoliv, jenže ten takzvaný home office nás svádí k tomu, že ráno vstaneme, rychle prohrábneme vlasy, a ještě v pyžamu usedáme k počítači připraveni poskytnou jakoukoliv výmluvu, proč vlastně nemůžeme mít zapnutou kameru u pracovního video meetingu. 

Můžeme debatovat o vlivu pracovního nasazení v noční košili na naše duševní zdraví, ale jedna věc je jistá. Občas se té kameře prostě nevyhneme, a tak je třeba vyměnit pyžamo za něco obstojnějšího. Výhoda video konferencí je ta, že co kamera nevidí, to srdce nebolí, takže se stačí zaměřit především na to, co nosíme od pasu nahoru – trika, košile, saka a doplňky. 

Co se týká pracovní módy, sázím na kousky, které jsou pohodlné a stylové. Zvlášť pak u práce z domova, kdy je pro mě pohodlí důležitější než kdykoliv jindy. Mám ráda oblečení, u kterého se nemusím celý den zaobírat tím, že se mi v daném outfitu špatně dýchá a sedí. Odvádí to pozornost od práce a snižuje se tak celkový pracovní výkon. 

Elegantní pracovní košile

Mou sázkou na jistotu jsou košile a halenky. Ty nikdy nezradí. Jsou pohodlné a zároveň budí takový ten profesionální dojem, který je v pracovním prostředí vyhledávaný. A platí to dvojnásob u práce z domova. Trička a jiné topy se mohou na kameře tak nějak ztratit a vyvolat dojem, že se jedná o domácí oděv, třebaže jsou to ve skutečnosti velmi formální kousky. To u důležitých online meetingů nepotřebujeme. Košile se obvykle na kameře nezapřou a celkově jsou spojovány s šarmantním stylem oblékání. 

Elegantní pracovní košile

  1. Košile s kapsičkami Yaya | 2. Košile s mašlí Five | 3. Bílá košile s modrými květy Pepe Jeans | 4. Halenka se zlatým řetízkem Guess

Hodinky

Není ale třeba zanevřít na trika, topy a svetříky. Je třeba držet se při zemi a volit běžné, třebaže nudnější barvy jako je černá, bílá a béžová. Vyvarovala bych se křiklavých barev a divokých vzorů a nápisů. Může se totiž také stát, že příjemce vašeho výkladu bude přemýšlet více o vašem triku než o tom, co jste právě sdělila. I decentní a jednobarevné kousky se ale samozřejmě dají proměnit v oslnivý outfit. Stačí k nim nasadit nějaký elegantní doplněk. Já sázím především na hodinky, které vyzvednou každý outfit na úplně jinou úroveň. Celkově na mě hodinky působí vyspělým dojmem (to asi bude tím, že jsem hodinky začala nosit až poměrně nedávno). 

Elegantní hodinky pro ženy

  1. Hodinky Andreas Östen | 2. Hodinky z růžového zlata Jean Bellecour | 3. Hodinky Antoneli s růžovým zlatem 

Šaty do práce

Na závěr bych určitě měla zmínit šaty. Šaty jsou nejzastoupenějším typem oděvu v mém šatníku a myslím, že se to jen tak nezmění. Do svého home officu je nosím nejčastěji i přes to, že by mi na spodek od pyžama asi nikdo nepřišel. Šaty mi dodávají pocit ženskosti a elegance, což dodá kuráž potřebnou k pracovnímu nasazení. I v tomto případě ale platí, že je třeba vybírat šaty podle vrchního dílu. Ten musí prozradit, že jste daný meeting nevzala na lehkou váhu a záleží vám na tom, jakým dojmem působíte. Já sázím převážně na pouzdrové šaty. Jsou šik, vypadají profesionálně a sednou každé postavě. 

Elegantní šaty do práce

  1. Prošívané šaty Morgan | 2. Elegantní šaty Pepe Jeans |  3. Vzorované šaty Desigual
Zpět do obchodu