Právě naskladněnoprozkoumejte nové kousky, které k nám právě dorazily.

Základy šatníku: 6 kabelek, které by vám neměly chybět

Myslíte si, že pokud budete mít skříň s oblečením plnou k prasknutí, budete mít vždy co na sebe? Jste na omylu. Kouzlo není ve vlastnění spousty věcí, ale ve vlastnění těch správných, a to včetně doplňků. Toto jsou „must have“ kabelky každého dobře poskládaného šatníku…

Deni Hartmannová

 

 

 

 

 

Univerzální

V žádném ženském šatníku by neměla chybět velká kabelka, kterou stačí popadnout, hodit přes rameno a jít. Vhodná je jak pro běžný pracovní den, tak na nákupy nebo běhání po úřadech. Nejpraktičtěji se jeví černé provedení vhodné v podstatě ke každému outfitu. Možné je však zvolit i hnědou či jakoukoliv jinou barvu, která bude ladit k oblečení, které vlastníte.

 

Pokud takovou kabelku ještě nemáte, poohlédnout se můžete například u značek Guess či Desigual.

Univerzální velká kabelka

Inspirujte se

Černá a červená hladká kabelka Guess

Černá a hnědá prostorná elegantní kabelka Desigual

Černá kabelka s krokodýlím vzorem Guess

 

Elegantní

Každý se někdy dostane do situace, kdy potřebuje zvolit kabelku elegantní, ale zároveň dostatečně prostornou. Pro některé je to téměř každodenní rutina, pro jiné výjimečnost maximálně několikrát do roka. Ať patříte do první, nebo druhé kategorie, větší elegantní kabelka, kterou doplníte například pouzdrové šaty nebo společenské kalhoty a sako, by vám v šatníku chybět neměla. Nezapomeňte volit neutrální barvy.

 

Elegantní kabelky nabízí kupříkladu značky Mia Tomazzi nebo Guess.

Elegantní kabelka

Inspirujte se

Pudrově růžová kabelka s třásněmi Mia Tomazzi

Hnědá kabelka se zámečkem Mia Tomazzi

Světlá kabelka Guess Tamra

 

Psaníčko

Chystáte se do divadla, na ples nebo slavnostní večeři? V takovém případě volte psaníčko, do kterého se pohodlně vejde telefon, peníze, klíče, kapesníky i rtěnka, což je koneckonců vše, co potřebujete. Tato kabelka do ruky získala svůj název díky podobnosti s dopisní obálkou a jejím typickým znakem je absence jakéhokoliv popruhu. Pokud významnější příležitosti navštěvujete spíše sporadicky, volte opět raději již zmíněnou černou variantu.

 

Značky Manoukian, Paul & Joe sister anebo Guess by vám při výběru toho pravého psaníčka mohly být nápomocny.

Psaníčko

Inspirujte se

Psaníčko z umělé kůže s třpytkami Guess

Kožené psaníčké Paul & Joe sister

Světlé elegantní psaníčko Manoukian

 

Cross body

Nepotřebujete toho s sebou brát tolik, aby bylo nutné zatěžovat se velkou kabelkou, ale nechystáte se ani na tak slavnostní příležitost, aby bylo vhodné psaníčko? Pak je pro vás ideální variantou cross body neboli menší kabelka s popruhem přes rameno.

 

Jestliže sháníte tu pravou cross body kabelku, můžete se podívat na nabídku značek Isabella Rhea, Paris Hilton nebo Paul & Joe sister.

Cross body kabelka

Inspirujte se

Hnědá crossbody kabelka Paris Hilton

Černá crossbody kabelka s řetízkem Isabella Rhea

Vínová a zelená kabelka Paul & Joe sister

 

Batoh

Dobrá, batoh není úplně kabelka. Přesto do tohoto výběru svým způsobem patří, a to proto, že by jej měl mít doma skutečně každý. Jsou totiž situace, kdy jej ocení i ta největší parádnice. Pod pojmem batoh si totiž člověk nutně nemusí hned představovat to, co vidí u sportovních nadšenců nebo dětí školou povinných.

 

Batohy v elegantnějším provedení hledejte například u značky Guess.

Batoh pro ženy

Inspirujte se

Malý praktický batůžek Guess Tamra v růžové a hnědé barvě

Černý elegantní batůžek se zlatým zapínámím Guess Manhattan

Šikovný batůžek Guess s květinovým vzorem

 

Ledvinka

Kdo by to ještě poměrně nedávno řekl, že právě ledvinka se někdy znovu dostane mezi šatníkové „must have“ kousky. Její výhody jsou však nesporné. Uvolní vám ruce, obsáhne vše nejnutnější, a navíc může suplovat funkci pásku. Není divu, že se stala nejvíce vyhledávaným trendem pocházejícím z konce minulého století. Kraluje jak módě ulice, tak festivalům či výletům do přírody.

 

Inspirovat se můžete kupříkladu u značek Nicole Brown nebo Desigual.

Ledvinka

Inspirujte se

Stříbrná ledvinka Desigual

Hnědá ledvinka Desigual

Ledvinky s flitry Nicole Brown

 

Každý správný módní nadšenec ví, že důležité je nejen znát základy šatníku, ale také volit takové, které jsou kvalitní. Kvalita totiž znamená sice větší jednorázovou investici, zato ale výrazné šetření dlouhodobě, a to nejen vaší peněženky, ale i času, energie a životního prostředí.

 

Máte už správně poskládaný šatník obsahující všechny potřebné základní kousky?

 

Deni - Blogger | Editor | Student | Lifelover: „Give a girl the right shoes and she can conquer the world.“

Zpět do obchodu